• Wyprzedaż!
 • Nowy

Venus Talalay Natural X7 - materac sprężynowy MK Foam

2 821,00 zł
Brutto
Wymiary
Pokrowiec
Twardość
Ilość stref twardości
Ilość

Materac Venus Talalay Natural X7 to niezwykle komfortowy model z wkładem ze sprężyn kieszonkowych typu 1000S, obłożony obustronnie siatką tapicerską oraz warstwą innowacyjnego i naturalnego lateksu Talalay o grubości aż 7 cm. Materac o wysokości ok. 29 cm (z pokrowcem).

Materac Venus Talalay Natural X7 dostępny jest w w trzech wersjach twardości:

 • H2 - średnia twardość (zalecany osobom do 80 kg wagi ciała) - sprężyny H2 + pianka H2 o gęstości ok 83 kg/m3
 • H3 - zwiększona twardość  (zalecany osobom od 80 do 100 kg wagi) - sprężyny H2 + pianka H3 o gęstości ok 99 kg/m3
 • H4 - twardy  (zalecany osobom powyżej 100 kg wagi) - sprężyny H3 + pianka H3 o gęstości ok 99 kg/m3


Dodatkowo, materac dostępny jest w wersji:

 • 1-strefowy - bez dodatkowych stref twardości (stała twardość na całej powierzchni materaca)
 • 7-strefowy - siedem stref twardości (4 strefy o normalnej twardości + 3 strefy (ramiona, biodra) nieco bardziej miękkie)


Warstwy materaca Venus Talalay Natural X7:

 • pokrowiec z serii Exclusive
 • pianka lateksowa Talalay - 70 mm
 • siatka tapicerska
 • sprężyny woreczkowe 1000S - ok. 500 sprężyn na m2
 • siatka tapicerska
 • pianka lateksowa Talalay - 70 mm
 • pokrowiec z serii Exclusive

Materac posiada również dodatkowy pokrowiec wewnętrzny, zapewniający większą ochronę wkładu materaca.

Czym jest Lateks Talalay Natural

Lateks Talalay Natural jest wykonany w specjalnej technologii Talalay, wulkanizowany na bazie naturalnej żywicy, zapewnia doskonały przepływ powietrza i idealne podparcie ciała podczas snu.
Naturalny lateks firmy Vita Talalay® spełnia wymagania dla klasy 1 produktów Oeko-Tex® Standard 100, co oznacza, że spełnia on wymagania ekologiczne produktów dla niemowląt. Dodatkowym atutem materaca lateksowego jest to, że jest przyjazny dla środowiska. Specjalny proces produkcyjny zapewnia, że jest całkowicie wolny od substancji petrochemicznych. Naturalny lateks Vita Talalay® jest certyfikowany przez Cradle-to-Cradle Gold, co czyni go niezwykle zdrowym i higienicznym produktem.

Lateks Talaly Natural został uznany przez specjalistów za najzdrowszy i najbardziej komfortowy materiał. Natural Talalay produkowany jest na bazie naturalnego mleczka kauczukowego, które pozyskiwane jest z drzewa hevea brasiliensis. Lateks ten pozbawiony jest niepożądanego zapachu i sztucznych wypełniaczy, nie zawiera petrochemikaliów, które mają negatywny wpływ na nasz sen i zdrowie. Dzięki nowoczesnej technologii produkcji, lateks ten charakteryzuje się jednolitą, zwartą strukturą, która jednocześnie zapewnia bardzo dobrą cyrkulację powietrza.  

Właściwości materacy z lateksem Talalay

Wentylacja - otwarta struktura komórkowa umożliwia cyrkulację powietrza i optymalną wentylację ciała. Dzięki właściwościom oddychającym nasze materace z lateksu pomagają czuć się komfortowo w zimową noc i zapobiegają poceniu się podczas upalnego lata.

Miękki i wspomagający - idealny dla pleców, tworząc doskonałe podparcie do kręgosłupa. Jego miękkość łagodzi nacisk na ciało, a jednocześnie zapewnia wsparcie dla ramion, pleców, bioder i nóg. W ten sposób nasz naturalny materac lateksowy zapewnia najlepszy komfort dla śpiącego bez względu na to w jakiej śpi pozycji. Jest odpowiedni dla osób śpiących na plecach, brzuchu i na boku. Fantastycznie sprawdza się u osób obłożnie chorych.

Odporny na roztocza - jest doskonały dla alergików i chorych na astmę. Jego naturalna odporność na roztocza daje przyjemność prawdziwie regenerującego snu.

M&K Foam